e-stats.gr - Καταγραφή & Επεξεργασία Στατιστικών Στοιχείων Μπάσκετ

7η Αγωνιστική

Την τρίτη συνεχόμενη νίκη πέτυχε ο Α.Ο.Ν.Α. στα πλαίσια της 7ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος απέναντι στην Προοδευτική με σκορ 86-68. Ο Α.Ο.Ν.Α. ήταν ανώτερος καθ' όλη τη διάρκεια του αγώνα με τη διαφορά να φτάνει τους 20π δύο λεπτά πριν το φινάλε. Χαρακτηριστικό είναι πως ο Γκαναβίας χρησιμοποίησε όλους τους παίχτες που είχε στη διάθεσή του, αφού ο αγώνας προσφερόταν για κάτι τέτοιο. Ο Τσιώκος σημείωσε επίδοση ρεκόρ για φέτος σημειώνοντας 32π σε 34 λεπτά συμμετοχής με εκπληκτικά ποσοστά (6/6 βολές και 13/17 δίποντα).  Επίσης μάζεψε 9ρ και έριξε 5 τάπες φτάνοντας το ranking του στο 42! Ο Παγώνης στην δεύτερη εμφάνισή του ήταν καταλυτικός πετυχαίνοντας 20π σε 23 λεπτά, ο Παπαθανασόπουλος άγγιξε πάλι το double double, ενώ αξιοσημείωτο στατιστικό στοιχείο οι 6ασ του Κουνενή. Εξαιρετικό ποσοστό ευστοχίας στα σουτ 3 πόντων (10/18).
7) Α.Ο.Ν.Α.- Προοδευτική 86-68.pdf