17η Αγωνιστική

Μετά τη βαθμολογική απώλεια στο Ρέντη την προηγούμενη εβδομάδα ο Α.Ο.Ν.Α. επανήλθε στις νίκες επικρατώντας αυτή τη φορά επί του Αετού Καλλιθέας με σκορ 66-51, καλύπτοντας και τη διαφορά των 8π με την οποία είχε ηττηθεί στον πρώτο γύρο. Στο πρώτο δεκάλεπτο οι δύο ομάδες συμπορεύονταν στο σκορ. Στο 2ο δεκάλεπτο ο Α.Ο.Ν.Α. ανέβασε την άμυνά του με αποτέλεσμα ο Αετός να μείνει χωρίς καλάθι για 7 λεπτά, και να πετύχει τελικά μόλις 5π, όλους με βολές. Επιθετικά όμως ο Α.Ο.Ν.Α. ήταν για ακόμη μια φορά άστοχος στις βολές και αδυνατούσε να τελειώσει τους αιφνιδιασμούς (στο 1ο ημίχρονο είχε 0/7!). Η διαφορά χτίστηκε στο 2ο ημίχρονο και για πρώτη φορά έφτασε στο +10 στο 23ο λεπτό, όταν και οι παίχτες του Α.Ο.Ν.Α. ανέβασαν τα ποσοστά τους και τελείωναν τις φάσεις. Ο Παπαθανασόπουλος ήταν ο πολυτιμότερος παίχτης με 18π και 14ρ, ενώ ο Κουνενής είχε 13π με 7ρ. Πολύ καλή απόδοση έπιασε και ο Χατζηρόδος παρά το γεγονός ότι αγωνίστηκε μόλις 14 λεπτά λόγω των φάουλ που χρεώθηκε. Την ερχόμενη βδομάδα ο Α.Ο.Ν.Α. δοκιμάζεται στη δύσκολη έδρα της πρωτοπόρου Νέας Περάμου.