6η Αγωνιστική

Με την 5η αγωνιστική να αναβάλεται λόγω καιρού (είχε απαγορευτεί ο απόπλους για Σαλαμίνα) η Αιξωνή έμεινε εκτός αγωνιστικής δράσης για δύο βδομάδες. Παρ' όλα αυτά, κατάφερε να επιβληθεί στην έδρα της επι της Σαρωνίδας με το ευρύ 89-68 στα πλαίσια της 6ης αγωνιστικής. Το τελικό σκορ δεν αντικατοπτρίζει την εικόνα του αγώνα. Η Σαρωνίδα προηγούταν στο ημίχρονο με σκορ 34-38, παρα το γεγονός οτι ο βασικός τους ψηλός είχε αποβληθεί για αντιαθλητικό φάουλ. Στην τρίτη περίοδο ανατράπηκε το σκηνικό και η Αιξωνή βρέθηκε μπροστά στο σκορ με την ισχνή όμως διαφορά των 6 πόντων. Στο σημείο αυτό το παιχνίδι άνοιξε, η Σαρωνίδα δεν κατάφερε να αναποκριθεί στον γρήγορο ρυθμό και η διαφορά έφτασε ακόμα και στους 23π για να κλείσει τελικά στο +21. Ο Γαρμπής με 22π και εξαιρετικά ποσοστά ήταν ο πρώτος σκόρερ, με τον Χανδρινό να προσθέτει άλλους 21π. Ο Μπαρζούκας με 16π και 13ρ και ο Τσώτσης με 19π και 10ρ πέτυχαν double double. Επίδοση ρεκόρ για φέτος οι 55 πόντοι που πέτυχε η Αιξωνή στο 2ο ημίχρονο καθώς και οι 8 ασίστ του Σουλελέ.
6) Αιξωνή- Σαρωνίδα 89-68.pdf