e-stats.gr - Καταγραφή & Επεξεργασία Στατιστικών Στοιχείων Μπάσκετ

4η Αγωνιστική

Με ένα καλάθι του Καρατζά στην εκπνοή του αγώνα οι Μυρμιδόνες πήραν τη νίκη απέναντι στους Rockets με σκορ 51-53. Αν και προηγήθηκαν μέχρι και με 18 πόντους στο πρώτο ημίχρονο με όπλο τον αιφνιδιασμό, οι Rockets έκαναν την ανατροπή και σταδιακά ψαλίδισαν τη διαφορά, για να προηγηθούν με 3 πόντους με ένα εύστοχο τρίποντο στο τελευταίο λεπτό. Η απάντηση ήρθε από τον Κατσουράκη, που ευστόχησε στο μοναδικό τρίποντο των Μυρμιδόνων (1/20) δέκα δευτερόλεπτα πριν το φινάλε. Στην επαναφορά ο Ροδόπουλος έκλεψε την μπάλα, ο Κατσουράκης αστόχησε στο μπάσιμο που επιχείρησε και ο Καρατζάς μάζεψε το ριμπάουντ και με ένα follow έδωε τη νίκη στην ομάδα του. Ο Τάγκαλος ήταν ο πρώτος σκόρερ με 16π, ενώ ο Πέτσας ο πολυτιμότερος παίχτης με 8π και 8ρ. Ο Ανεμοδουράς πήρε σκορ από 9 παίχτες από τους δέκα που χρησιμοποίησε. Κλειδί του αγώνα οι 13/17 αιφνιδιασμοί, ενώ για ακόμη μια φορά τα τρίποντα πήγαν να στοιχήσουν τη νίκη.
4) Rockets- Μυρμιδόνες 51-53.pdf