6η Αγωνιστική

Ήττα εκτός προγράμματος

Την ήττα γνώρισαν οι Μυρμιδόνες στην προτελευταία αγωνιστική του πρωταθλήματος και μπήκαν σε περιπέτειες. Ο αγώνας έληξε στην παράταση 62-58 υπέρ του Φωκιανού (κανονική περίοδος 56-56) και πλέον η νίκη την ερχόμενη Κυριακή είναι επιβεβλημένη για την παραμονή. Στο αγωνιστικό κομμάτι οι Μυρμιδόνες πλήρωσαν τα λάθη που έκαναν σε όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού. 34 στο σύνολο, με πολλά από αυτά να οδηγούν σε αιφνιδιασμό και εύκολο καλάθι από την αντίπαλη πλευρά. Τσώτσης (18π, 17ρ) και Καρατζάς (19π, 19ρ,10κερδ. φάουλ) έκανα ζημιά μέσα στη ρακέτα. Ο Σαλιαγκόπουλος αγωνιζόμενος για 41 λεπτά είχε 12π με 7ρ. Οι Μυρμιδόνες παρατάχθηκαν με 7 παίχτες (απουσίαζαν Τάγκαλος και Γύφτος).

Για να δείτε πως έχουν διαμορφωθεί τα συγκεντρωτικά στατιστικά των παιχτών μέχρι και την 6η αγωνιστική, πατήστε εδώ.