e-stats.gr - Καταγραφή & Επεξεργασία Στατιστικών Στοιχείων Μπάσκετ

3η Αγωνιστική

Έχασε τον αγώνα, κέρδισε ένα παίχτη.

Την πρώτη εντός έδρας ήττα γνώρισε ο Α.Ο.Ν.Α. από το Πέρα με σκορ 70-73. Ο αγώνας ήταν ντέρμπι σε όλη τη διάρκειά του αλλά στο 4ο δεκάλεπτο το Πέρα ήταν μπροστά στο σκορ συνεχώς. Ο Α.Ο.Ν.Α. είχε δύο ευκαιρίες να πάρει το παιχνίδι ή έστω να το στείλει στην παράταση (ένα λάθος των αντιπάλων και 4 συνεχόμενες άστοχες βολές!), αλλά δεν τις εκμεταλλεύτηκε. Η ήττα αυτή πήγε πίσω βαθμολογικά τον Α.Ο.Ν.Α. που την επόμενη αγωνιστική φιλοξενείται στο Κερατσίνι από το Φάρο, με τον αγώνα του κυπέλλου να μεσολαβεί το Σάββατο. Ο Παπαθανασόπουλος άγγιξε με την επίδοσή του ένα άτυπο triple double (9 πόντοι, 12 ριμπάουντ και 9 κερδ. φάουλ), και ο Κουτσούκος σημείωσε 8π. Αποκάλυψη του αγώνα ο Δημητρόπουλος που στην πρώτη επίσημη συμμετοχή με τη φανέλα του Α.Ο.Ν.Α. πέτυχε 11π σε 10 λεπτά, τους 5 εκ των οποίων στο τελευταίο λεπτό που μπήκε αλλαγή, και λίγο έλειψε να πάρει τον αγώνα.