9η Αγωνιστική

Καθάρισε στο Β' ημίχρονο και πήρε το διπλό.

Την πρώτη της εκτός έδρας νίκη πέτυχε η ομάδα του Α.Ο.Ν.Α. επικρατώντας στην Δραπετσώνα της ομώνυμης ομάδας με σκορ 69-71. Για να επιτευχθεί αυτό οι παίχτες να κάνουν την ανατροπή στο τελευταίο δεκάλεπτο αφού ακολουθούσαν στο σκορ μέχρι εκείνο το σημείο. Η Δραπετσώνα ήταν ιδιαίτερα εύστοχη στο διάστημα αυτό (χαρακτηριστικό είναι ότι στην 2η περίοδο πέτυχαν 6 τρίποντα!). Η ομάδα που αγωνίστηκε στο 2ο ημίχρονο έδειξε άλλο πρόσωπο. Καλύτερη αμυντική παρουσία, καλύτερη εκδήλωση αιφνιδιασμών (στο 1ο ημίχρονο ήταν 0/4) και αλλαγή της εικόνας στα ριμπάουντ που στην αρχή η Δραπετσώνα έκανε θραύση. Ο Γρηγοράκος με 24π ήταν ο πολυτιμότερος παίχτης και θα ήταν ακόμα πιο θετικός αν ο διαιτητής δεν του είχε αρνηθεί το 5ο φάουλ του προσωπικού του αντιπάλου, που ήταν και ο καλύτερος παίχτης της Δραπετσώνας. Ο Παπακωνσταντίνου είχε 15π με 15ρ και 9 κερδ. φάουλ ενώ το double double άγγιξε και ο Παπαθανασόπουλος με 12π και 9ρ. Μπροστάρης όμως στην ανατροπή ήταν ο Παπαδόπουλος που αγωνίστηκε 20 λεπτά, όλα στο 2ο ημίχρονο και ήταν θετικότατος σε άμυνα και επίθεση. Την επόμενη αγωνιστική με νίκη απέναντι στον Πορφύρα ο Α.Ο.Ν.Α. θα έχει την ευκαιρία να βελτιώσει κατά πολύ τη βαθμολογική του θέση.