e-stats.gr - Καταγραφή & Επεξεργασία Στατιστικών Στοιχείων Μπάσκετ

Regular Season

1) Χολαργός - Ερμής Αργυρούπολης 88-72.pdf
Πέττας 31π, Τσιώκος 14π. 8 παίχτες του Χολαργού ευστόχησαν σε σουτ 3π!

Ο Ερμής στο 1ο ημίχρονο είχε πάρει 4π από τους αναπληρωματικούς του, ενώ στο 2ο 26, καθαρίζοντας τον αγώνα. Παπανδρέου 24π-11ρ-4ασ, Τσιώκος 13π-11ρ-4ασ, Πέττας 18π. 1η νίκη του Ερμή στην ιστορία του σε εθνική κατηγορία.

Όπως και στον προηγούμενο αγώνα, στο 1ο ημίχρονο ο Ερμής είχε πάρει 5π από τους αναπληρωματικούς του, ενώ στο 2ο 26! Πέττας 17π-11ρ-6ασ, Παπανδρέου 18π-5ρ-5ασ, Καβαλαράκης 16π, ενώ 7 επ. ρ. κατέβασε ο Τσιπίδης.

Ραζής 15π με μόνο μία άστοχη βολή, Παξινός 19π, Πέττας 20π. Οι δύο ομάδες εκτέλεσαν συνολικά 70 ελ, βολές σε έναν αγώνα που κράτησε σχεδόν 2,5 ώρες!

4η σερί νίκη για τον Ερμής Αργυρούπολης. Ραζής-Παπανδρέου-Καβαλαράκης είχαν μαζί 20 αμυντικά ριμπάουντ. Ο Πέττας πέτυχε τους 11 από τους 19π του στο 4ο δεκάλεπτο. Για τους Αγ. Αναργύρους 3 παίχτες πέτυχαν τους 54 από τους 64π τους!

Ο αγώνας κρίθηκε με καλάθι του Πορφύρα 0,4'' πριν το τέλος του αγώνα.

Για τον Ερμή σκόραραν οι 11 από τους 12 παίχτες που χρησιμοποιήθηκαν.

Πέττας 32π-10ρ, Παξινός 8π-14ρ, Τσιώκος 15π-10ρ για τον Ερμή που βρέθηκε να ακολουθεί ακόμα και με 14π.

Ο Ερμής πήρε τη μάχη των ριμπάουντ με 39-25. Πέττας 25π-7ρ, Παξινός 11π-7ρ, Καβαλαράκης 9π-6ασ.

Η νίκη αυτή αποτελεί και την 1η νίκη στην ιστορία του συλλόγου εκτός Αθηνών. Ο Ερμής κέρδισε τον αγώνα παρά το ότι έχασε για πρώτη φορά φέτος, κατά κράτος τη μάχη των ριμπάουντ (48-28).

Πέττας 32π, Σάκοτα 24(6)π, Παπανδρέου 14π-11ρ. Ο Ερμής δεν έχασε ποτέ το προβάδισμα στο σκορ.

Για να δείτε πως διαμορφώθηκαν τα συγκεντρωτικά στατιστικά των παιχτών στο τέλος του 1ου Γύρου του Πρωταθλήματος, πατήστε εδώ.

12  Α.Ο.Κ. ΧΑΝΙΑ 10    0 - 10 10

Πέττας 23π, Κόγκας 15π, Τσιώκος 10π-10ρ. Ο Ερμής βρέθηκε πίσω στο σκορ μέχρι και 35π.

Η Νίκη Αμαρουσίου προηγούνταν στο σκορ καθ' όλη τη διάρκεια του αγώνα. Μπούτος 26π-7ρ και Παπανδρέου 19π-7ρ ξεχώρισαν για τον Ερμή,

Ο Ερμής παραμένει χωρίς νίκη στον 2ο γύρο.

Παπανδρέου 17π-15ρ, Πέττας 19π, Τσέλιος 14π, Μπούτος 13π. 1η νίκη για τον Ερμή Αργυρούπολης στον 2ο γύρο.

Ο Ερμής Αργυρούπολης έχασε την ευκαιρία να πάρει τον αγώνα στην εκπνοή.

Καβαλαράκης 22π-7ρ-4ασ, Σάκοτα 11π σε 15', Παξινός 11π.

18) ΑΟΚ Χανιά - Ερμής Αργυρούπολης 77-100

Το παθητικό των 44π αποτελεί την καλύτερη αμυντική επίδοση φέτος για τον Ερμή Αργυρούπολης (η προηγούμενη ήταν οι 49π στον αγώνα της 7ης αγωνιστικής με τα Χανιά. Ο Ερμής Αργυρούπολης δεν έχασε ποτέ το προβάδισμα στον αγώνα.

Σάκοτα 23π-9ρ, Πέττας 19π, Παξινός 16π, Καβαλαράκης 10π. Ο Ερμής Αργυρούπολης εκτέλεσε 13 ελ. βολές. Ο μόνος αγώνας που έχει εκτελέσει λιγότερες ήταν ο αγώνας του 1ου Γύρου πάλι με την Ηλιούπολη (6).

Πέττας 22π-11ρ, Σάκοτα 18π, Μπούτος 8ρ. Ο Ερμής πλήρωσε το 2/25 τρ. και έχασε την ευκαιρία να εξασφαλίσει από την προτελευταία αγωνιστική την 3η θέση.

Πέττας 30π-8ρ, Παπανδρέου  Ο Ερμής Αργυρούπολης τερμάτισε στην 4η θέση της βαθμολογίας στην κανονική περίοδο του Πρωταθλήματος.

Για να δείτε πως διαμορφώθηκαν τα συγκεντρωτικά στατιστικά των παιχτών στο τέλος της κανονικής περιόδου του Πρωταθλήματος, πατήστε εδώ.

Η βαθμολογία των ομάδων στο τέλος της κανονικής διάρκειας του Πρωταθλήματος, έχει ως εξής:

Κ.Ο. ΧΟΛΑΡΓΟΥ 22  20 - 2      42
2  Γ.Σ. ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ 22  16 - 6      38
 Α.Ο. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ 22  14 - 8      36
4  Α.Ο. ΕΡΜΗΣ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ  22 13 - 9     35
 Α.Ο.Φ. ΠΟΡΦΥΡΑΣ 22 13 - 9     35
6  Α.Σ. ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 22 12 - 10    34
 Γ.Σ. ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ 22 11 - 11    33
 Α.Ο. ΠΕΥΚΗΣ 22    10 - 11 - 1  31