Regular Season

1) Αιξωνή - Α.Ο. Βάρης 71-69.pdf
   4 παίχτες με διψήφιο αριθμό πόντων.
   Η Αιξωνή δεν εκμεταλλεύτηκε το γεγονός ότι η ομάδα της Σαλαμίνας στο 3ο δεκάλεπτο ήταν χωρίς σκορ για σχεδόν 7 λεπτά. Σε εκείνο το διάστημα πέτυχε μόλις 6π.
   Μπαλντούκας 8π 6ασ 8κλ.
   Κάππος 21π, Μωραΐτης 9π 14ρ., Κλάδης 12π.
   Ο αγώνας οδηγήθηκε στην παράταση με τρίποντο του Παπανικολάου στην εκπνοή, έπειτα από επιθετικό ριμπάουντ. Ο Λέων Μοσχ. είχε 8/9 βολές στο 1ο ημίχρονο, και ξεκίνησε το 2ο με 0/9!
   Παπανικολάου 19π (5). 5 παίχτες είχαν διψήφιο αριθμό πόντων. Η Αιξωνή δεν βρέθηκε ποτέ πίσω στο σκορ.
   Κάππος 24π, Μωραΐτης 10ρ. 5η σερί νίκη για την Αιξωνή.
   Μωραΐτης 21π (5/5τρ, 17π στο 3ο δεκάλεπτο). 6η σερί νίκη για την Αιξωνή.
   Αιξωνή 27 λάθη. Ο Κάππος δεν αγωνίστηκε έπειτα από 90 αγώνες. Τελευταία φορά που δεν είχε αγωνιστεί ήταν στις 21-10--2016.
   Μωραΐτης 9π,10ρ, Κλάδης 16π, Γουβιάς 18π, Παπαχατζής 12π, 7ασ.
   Η Αιξωνή έχασε τη μάχη των ριμπάουντ 57-33. 1ο Επιθετικό έπειτα από 22'.
   Παπανικολάου 23π (14 με 4τρ στο 4ο δεκάλεπτο). Η Αιξωνή έτρεξε σερί 20-0 στο 3ο δεκάλεπτο.
   Γουβιάς 11π 8ρ, Κάππος 16π.

Η βαθμολογία στο τέλος του 1ου γύρου της κανονικής περιόδου διαμορφώνεται ως εξής:

14   ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΑΓ. ΣΟΦΙΑΣ Α.Ο. 13    0 - 13 13

Για να δείτε πως έχουν διαμορφωθεί τα συγκεντρωτικά στατιστικά των παιχτών στον 1ο γύρο του πρωταθλήματος της Γ' Ε.Σ.ΚΑ.Ν.Α., πατήστε εδώ.

Παπαχατζής 15(4), Κάππος 15π, Μπαλντούκας 7ασ. Η Αιξωνή παρά τα 27 λάθη υπερίσχυσε στα ριμπ. 48-33.
   Μπαλντούκας 20π (9/10 δίποντα), Γουβιάς 17π. Κάππος στο 2' και Παπαχατζής στο 27' τραυματίστηκαν και αποχώρησαν.
   Κάππος 19π (8/8 2π), Μωραΐτης 7π, 14ρ., Μπαλντούκας 8π, 8ασ. 4ρ. 5κλ.
   Μπαλντούκας 7π 10ρ 6ασ 9κλ, Κάππος 14π 9ρ, Μωραΐτης 12π 6ρ.
   Μωραΐτης 16ρ, Γουβιάς 12ρ και Τάγκαλος 9ρ πήραν μαζί όσα ριμπάουντ πήρε η ομάδα του Λέοντα. Σε 6 συμμετοχές του Λίππα στο πρωτάθλημα η Αιξωνή είναι αήττητη.
   11 παίχτες αγωνίστηκαν 10+ λεπτά. Η Αιξωνή παραμένει αήττητη στον 2ο Γύρο.
   Μωραΐτης 13π 7ρ, Γουβιάς 12π, Κάππος 11π 6ρ.

λόγω COVID-19 το πρωτάθλημα διεκόπη και η βαθμολογία οριστικοποιήθηκε ως είχε μέχρι και την 20η αγωνιστική.

ΕΝ. ΑΡΜΕΝΙΩΝ ΑΘΛΗΤΩΝ 20 16 - 4   36
2  Α.Ο. ΒΑΡΗΣ "Ο ΑΝΑΓΥΡΟΥΣ" 20 16 - 4   36
 ΑΙΞΩΝΗ Α.Ε.Γ. 20 16 - 4   36
4  ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΕΙΡΑΙΑ - ΜΟΣΧΑΤΟΥ Α.Ο. 20 16 - 4   36
 Α.Λ.Φ. ΑΛΙΜΟΥ 20 12 - 8   32
6  Α.Ε. ΡΕΝΤΗ 20 11 - 9   31
 ΤΕΛΑΜΩΝΑΣ Α.Ο.Σ. 20 10 - 10 30
 ΠΡΟΦΗΤΗΣ ΗΛΙΑΣ Α.Ο. 20   8 - 12 28