Πρωτάθλημα

1) Δάφνη - Φοίνικας Πειραιά 98-66.pdf
Ο Φοίνικας Πειραιά δέχτηκε 31π στον αιφνιδιασμό.

Τρεις παίχτες του Φοίνικα Π. αποβλήθηκαν με 5 φάουλ.(τα φάουλ συνολικά ήταν 15-31)

Γαβρίλης 23π, Αναστασόπουλος 20π, Σίνης 15π-17ρ.

Σίνης 19π-11ρ-2τ, Γαβρίλης 16π-12ρ-6ασ, Παπαδάκης 22π με 5/5τρ. 1η νίκη για τον Φοίνικα Πειραιά στο Πρωτάθλημα.

Παπαχρήστος 19π, Γαβρίλης 19π. Το Πικέρμι είχε 13/30 σουτ 3π.

Για πρώτη φορά ο Φοίνικας Πειραιά είχε 5 παίχτες με διψήφιο αριθμό πόντων. Οι αναπληρωματικοί του πέτυχαν 35π, έναντι 34π των βασικών και 9π των αναπληρωματικών του Ποσειδώνα Ν. Ψυχικού.

Αναστασόπουλος, Γαβρίλης, Σταμίρης και Αδράμης είχαν διψήφιο αριθμό πόντων, ενώ ο Σίνης διψήφιο αριθμό ριμπάουντ.

Ο Φοίνικας Πειραιά είχε 4/27 στα σουτ 3π, ενώ ο Αργοναύτης Τριγλίας 1/24!

Ο Φοίνικας Πειραιά έχασε τη μάχη των ριμπάουντ (50 έναντι 33)

Η Νίκη Αμαρουσίου πήρε 59ρ έναντι 41 του Φοίνικα. Αντίστοιχα, είχε 13π από ανανεωμένες επιθέσεις έναντι 4π του Φοίνικα. Γαβρίλης 15π-6ρ-6ασ, Σίνης 7π-12ρ.

Γαβρίλης 19π-8ρ-4ασ, Σταμίρης 15π. Ο Φοίνικας Πειραιά τελείωσε τον αγώνα με 6 παίχτες.

12  Γ.Σ. ΜΑΝΔΡΑΙΚΟΣ 10 1 - 9 11

Για να δείτε πως διαμορφώθηκαν τα συγκεντρωτικά στατιστικά των παιχτών στο τέλος του 1ου Γύρου του Πρωταθλήματος, πατήστε εδώ.

Ο Φοίνικας Πειραιά δεν προηγήθηκε ποτέ στο σκορ.

Γαβρίλης 31π, Σαραντόπουλος 20π, Ούντε Μπός 18 (5), Μπουντούρης 12π-11ρ..

Γαβρίλης 26π-11ρ-5ασ-5κλ, Σαραντόπουλος 19π. Οι 16π διαφοράς που πήρε ο Φοίνικας στο 2ο ημίχρονο, είναι το μεγαλύτερο προβάδισμα που έχει πάρει στο Πρωτάθλημα.

Τα στατιστικά είναι προϊόν παρακολούθησης του βίντεο του αγώνα.

Μπουντούρης 19π-9ρ, Ούντε Μπός 10π-10ρ, Γαβρίλης 14π

Μπουντούρης 21π-10ρ.

20) Φοίνικας Πειραιά - Ίκαρος Καλλιθέας 59-63

21) Νίκη Αμαρουσίου - Φοίνικας Πειραιά 78-79

22) Φοίνικας Πειραιά - Ελευθερία Μοσχάτου 58-78

Ο Φοίνικας Πειραιά τερμάτισε στην 10η θέση στην Κανονική Περίοδο του Πρωταθλήματος.

Υποβιβάστηκε στο τοπικό Πρωτάθλημα χάνοντας 2 αγώνες από τον Αιολικό Μυτιλήνης (Συνολικό σκορ στη σειρά 1-3)