7η Αγωνιστική

Η 7η αγωνιστική ήταν ένα πολύ δυνατό τεστ για την ομάδα του Άρη Γλυφάδας αφού είχε να αντιμετωπίσει την αήττητη ομάδα του Φοίνικα Αγ.Σοφίας. Ο αγώνας ήταν συναρπαστικός στο πρώτο ημίχρονο με μεγάλο πρωταγωνιστή το Πιτυκάκη ο οποίος πέτυχε 16 πόντους στο πρώτο μόλις δεκάλεπτο! Το ημίχρονο βρήκε τις 2 ομάδες ισόπαλες 33-33. Ο τραυματισμός όμως του Σπονδυλίδη στα μέσα του 3ου δεκαλέπτου μείωσε την απόδοση της ομάδας και ο Φοίνικας ξέφυγε με διαφορά 11 πόντων η οποία εξανεμίστηκε προς το τέλος του αγώνα αλλά η ομάδα του Άρη δεν κατάφερε να περάσει μπροστά στο σκορ όταν της δόθηκε η ευκαιρία και τελικά γνώρισε την ήττα με 3 πόντους. Εκτός του Πιτυκάκη από τους υπόλοιπους παίχτες πολύ καλή παρουσία είχε ο Βασιλάτος.