Κύπελλο

Με το δεξί στο κύπελλο

Με πρωταγωνιστές τους Σαλβαρά Α. (16π, 11ρ) και Τσιάμαλο (12π,9ρ) η ομάδα της BMW πέρασε εύκολα στη δεύτερη φάση του κυπέλλου αποκλείοντας την ομάδα της Connect Phone με σκορ 37-59 στο κλειστό του Σπόρτιγκ. Παρά το γεγονός ότι η BMW έκανε 6 λεπτά να πετύχει καλάθι (συμβαίνουν αυτά στις πρεμιέρες) βρήκε ρυθμό και από το 1ο δεκάλεπτο απέκτησε ένα προβάδισμα που συνεχώς διευρυνόταν. Οι προσθήκες που γίνανε στην ομάδα δείχνουν ότι είναι σε θέση να βοηθήσουν για το κάτι παραπάνω τη φετινή χρονιά, έχοντας πολύ καλή απόδοση.

Αποκλεισμός θρίλερ

Την ήττα που σήμαινε και τον αποκλεισμό από τη συνέχει της διοργάνωσης του κυπέλλου γνώρισε η BMW Μανιάτης από τη CYTA στο κλειστό του Αγ. Κοσμά. Με μία αντεπίθεση στο τελευταίο δεκάλεπτο η CYTA κατάφερε να οδηγήσει τον αγώνα στην παράταση. Εκεί επικράτησε με επιμέρους σκορ μόλις 6-3 και πήρε το ροζ φύλλο. Ο Αναστασίου ήταν ο πολυτιμότερος παίχτης για τη BMW με 16π και 7ρ μαζί με τον Τσιάμαλο που πρόσθεσε 21π με 9κλ, αλλά όπως και η υπόλοιπη ομάδα ήταν άστοχος έξω από τα 6,75.