4η Αγωνιστική

Νίκη στην παράταση!

Στην παράταση κρίθηκε η αναμέτρηση ανάμεσα στην BMW Μανιάτης και το Πέραμα με τους γηπεδούχους να επικρατούν τελικά με σκορ 43-41 (Κανονική Περίοδος 36-36). Με τη νίκη αυτή η BMW έχει πλέον τον πρώτο λόγο στην υπόθεση πρόκριση. Για να οδηγηθούν οι δύο ομάδες στην παράταση ο Klaric στην πρώτη του εμφάνιση με την ομάδα χρειάστηκε να σημειώσει 7 πόντους στο 4ο δεκάλεπτο. Στην παράταση ήταν η σειρά του Τσιάμαλου που με ένα κρίσιμο κλέψιμο και δύο εύστοχες βολές στο φινάλε οδήγησε την ομάδα του στη νίκη. Ο Αναστασίου με 13π και 12ρ ήταν για μία ακόμη φορά ο πολυτιμότερος παίχτης. Η BMW παρατάχθηκε με μόλις 7 παίχτες εκ των οποίων ο Σαλβαράς δεν έχει ακόμα επανέλθει πλήρως από τον τραυματισμό του.
4) BMW Μανιάτης- Πέραμα 43-41.pdf

Για να δείτε πως έχουν διαμορφωθεί τα συγκεντρωτικά στατιστικά των παιχτών στις 4 πρώτες αγωνιστικές, πατήστε εδώ.