Πρωτάθλημα (R.S.)

1) Ερμής Περάματος - Ερμής Αργυρούπολης 63-64.pdf
Τσιώκος 15π-19ρ, Φωτόπουλος 14π-8ρ-10ασ, Παξινός 14π. Ο αγώνας κρίθηκε με καλάθι του Τσιώκου στην εκπνοή, έπειτα από δικό του επιθετικό ριμπάουντ.

Ο Ερμής Αργυρούπολης είχε 5 παίχτες με διψήφιο αριθμό πόντων (οι 5 βασικοί), αλλά ο φιλοξενούμενος είχε 52% στα σουτ 3π.

Φωτόπουλος 26π-7ρ, Ρετσινάς 13π, Κωνσταντακόπουλος 10π. Ο Ερμής Αργ. πήρε τη μάχη των ριμπάουντ με 31-48.

Τσιώκος 15π-10ρ-4τ. Ο Κωνσταντακόπουλος σε αγώνα που τελείωσε στους +5π, είχε +15π στο +/- σε 17'. Ο Ραζής πέτυχε κρίσιμο σουτ 3π στο τελευταίο λεπτό με το σκορ στο 66-66.

Φωτόπουλος 21π-11ρ-8ασ, Ρετσινάς 17π-8ρ, Τσιώκος 13π-14ρ-3τ, Καβαλαράκης 16π.

Η Δραπετσώνα ήταν αήττητη πριν τον αγώνα. Η διαφορά των 20π που τελείωσε ο αγώνας, ήταν και η μεγαλύτερη διαφορά που πήρε ο Ερμής Αργυρούπολης.

Κωνσταντακόπουλος 16π. Ο Ερμής Αργυρούπολης πήρε 40π από τους αναπληρωματικούς.

Ρετσινάς 24π-9ρ, Δέδες 13π,Μαυραντζώτου 11π. Ο Ερμής πήρε τη μάχη των ριμπάουντ με 56 έναντι 32 του Ρέντη. Νικολακάκος, Τσιώκος και Ρετσινάς είχαν μαζί 32π, όσα δηλ όλη η ομάδα του Ρέντη.

Ο Ερμής Αργυρούπολης έτρεξε ένα σερί 15-0 από τα τέλη της 3ης περιόδου μέχρι τα μέσα της 4ης.

Τσιώκος 22π-14ρ, Κωνσταντιακόπουλος 15π-7ασ-6κλ, Ρετσινάς 15π. Οι 27π που δέχτηκε ο Ερμής στην 1η περίοδο αποτελούν τη χειρότερη σχετική επίδοσή του φέτος.

Νικολακάκος 14π-10ρ, Φωτόπουλος 16π-4ρ-5ασ. Ο Ερμής Αργυρούπολης δεν έχασε ποτέ το προβάδισμα στον αγώνα.

Ο Ερμής Αργυρούπολης δεν προηγήθηκε ποτέ στον αγώνα.

Οι 54π ενεργητικό αποτελούν τη χειρότερη επίδοση φέτος για τον Ερμή.

Για να δείτε πως διαμορφώθηκαν τα συγκεντρωτικά στατιστικά των παιχτών στο τέλος του 1ου Γύρου του Πρωταθλήματος, πατήστε εδώ.

14  ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ Γ.Α.Σ. 13    2 - 11  15

Μαυραντζώτου, Δαρμής και Φωτόπουλος είχαν από 17π.

Παξινός 15π-7ρ, Τσιώκος 16π, Δαρμής 12π.

2η συνεχόμενη ήττα στο Πρωτάθλημα για τον Ερμή Αργυρούπολης.

Ο Ερμής δέχτηκε 48π στο Α' ημίχρονο και 20π στο Β'. Τσιώκος 18π-15ρ.

Μαυραντζώτου 16π-11ρ-4ασ, Ρετσινάς 21π. Ο Ερμής επικράτησε στα ριμπάουντ με 45 έναντι 32 της Δραπετσώνας.

Φωτόπουλος 18π-13ρ, Τσιώκος 12π-12ρ, Ρετσινάς 13π-9ρ, Μαυραντζώτου 14π.

Ο Ερμής Αργυρούπολης υπέπεσε σε 19 λάθη έναντι 10 του Ρέντη. Λόγω απουσιών, οι 7 από τους 9 παίχτες που συμμετείχαν, αγωνίστηκαν αθροιστικά 187 λεπτά.

Για τον Ερμή Αργυρούπολης σκόραραν οι 10 από τους 11 παίχτες που είχε στη διάθεσή του ο coach.

Ραζής 17π, ενώ 5 παίχτες του Ερμή είχαν διψήφιο αριθμό πόντων. Ο Ερμής δεν έχασε ποτέ το προβάδισμα στον αγώνα.

Καβαλαράκης 14π-7ρ-5ασ-5κλ, Τσιώκος 16π-7ρ, Φωτόπουλος 15π-10ρ. Ο Ερμής δεν έχασε ποτέ το προβάδισμα στον αγώνα.

Ο Ερμής Αργυρούπολης εξασφάλισε τη συμμετοχή του στα play off.

Τσιώκος 18π-11ρ (7/7 2π), Ο Ερμής τερμάτισε στη 2η θέση στην Κανονική Περίοδο του Πρωταθλήματος.

Για να δείτε πως διαμορφώθηκαν τα συγκεντρωτικά στατιστικά των παιχτών στο τέλος της Κανονικής Περιόδου του Πρωταθλήματος, πατήστε εδώ

Η βαθμολογία των ομάδων στο τέλος της Κανονικής Περιόδου του Πρωταθλήματος, έχει ως εξής:

ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΜΠΑΣΚΕΤ ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ 26  22 - 4    48
2  ΕΡΜΗΣ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ Α.Ο.     26   19 - 7     45
3  ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ  26   18 - 8 44
4  ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ ΕΡΜΗΣ Γ.Σ.     26   17 - 9     43
 ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 26   16 - 10    42
6  Α.Ο.Ν. ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ 26 15 - 11  41
 Α.Ε. ΡΕΝΤΗ 26 14 - 12  40
8  ΙΚΑΡΟΣ Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ Α.Ο. 26 14 - 12  40