19η Αγωνιστική

Η ήττα κόστισε την 6η θέση

Με τις δύο ομάδες να κατεβαίνουν στο παρκέ με απουσίες, η Ευρυάλη κατάφερε να επικρατήσει του Α.Ο.Ν.Α. στην Αργυρούπουλη με σκορ 72-76 και να αποκτήσει βαθμολογικό προβάδισμα. Το αποτέλεσμα αυτό σε συνδυασμό με την απρόσμενη ήττα του Φάρου Κερατσινίου από τον Πορφύρα, έφερε τον Α.Ο.Ν.Α. στην 8η θέση. Ο αγώνας ήταν ντέρμπι, αλλά στην επανάληψη η Ευρυάλη είχε συνεχώς το προβάδισμα στο σκορ εκμεταλλευόμενη ένα κακό 3ο δεκάλεπτο του Α.Ο.Ν.Α. Ο Γρηγοράκος αν και αγωνιζόταν με πόνο στο πόδι αποτελούσε συνεχή απειλή για το αντίπαλο καλάθι. Τελικά σταμάτησε στους 29π, επίδοση που είναι η καλύτερη φέτος για την ομάδα της Αργυρούπολης (στην πρεμιέρα ο ίδιος παίχτης είχε πετύχει 28π). Ο Παπαθανασόπουλος επέστρεψε στα double double με 17π και 10ρ, ενώ εξαιρετικός ήταν και ο Παρασκευόπουλος με 8π, 3επ. ριμπ. και καταπληκτική άμυνα. Τους πρώτους πόντους του στο αντρικό τμήμα του συλλόγου πέτυχε φέτος ο Μακρυγιάννης.