21η Αγωνιστική

Το μεγάλο come back και οι 40 του Γρηγοράκου δεν απέτρεψαν την ήττα.

Για δεύτερο συνεχόμενο αγώνα η ομάδα του Α.Ο.Ν.Α. ξεκίνησε πολύ δυνατά, έχοντας πετύχει στο 5λεπτο 15 πόντους με το σκορ να είναι στο 415. Η συνέχεια όμως δεν ήταν ανάλογη και γρήγορα ο coach βρέθηκε σε δύσκολη θέση, καθώς ο Χατζηρόδος αποσύρθηκε με διάστρεμμα από τον αγώνα, ο Παπακωνσταντίνου φορτώθηκε από νωρίς με 4 φάουλ και οι Παπαθανασόπουλος και Γκαβασιάδης έμειναν να μάχονται μόνοι τους στη γραμμή των ψηλών. Παρά το γεγονός ότι η διαφορά άγγιξε τους 20π στο 2ο ημίχρονο, το come back έγινε, αλλά δεν ολοκληρώθηκε. Ο Γρηγοράκος αγωνιζόμενος σε γνώριμο έδαφος, ήταν ασταμάτητος και πέτυχε career high. Σημείωσε 40π (τους 28 στο 2ο ημίχρονο!) με 6 τρίποντα και 12/12 βολές, έχοντας ταυτόχρονα 10 κερδ. φάουλ. και φυσικά ήταν ο πολυτιμότερος παίχτης του Α.Ο.Ν.Α. στην καλύτερη εμφάνιση της φετινής περιόδου. Παπαθανασόπουλος, Παπακωνσταντίνου και Παγώνης βρέθηκαν στο +10, αλλά η άμυμα δεν ήταν εξίσου αποδοτική, με αποτέλεσμα ο Άλιμος να επικρατήσει με σκορ 92-86.