2η Αγωνιστική

"2 στα 2" για τον Ερμή

Τη δεύτερη νίκη του στο Πρωτάθλημα πέτυχε ο Ερμής Πειραιά στην κοινή του έδρα με τον Φοίνικα με σκορ 49-68. Στο πρώτο ημίχρονο ο Ερμής κυνηγούσε στο σκορ, ενώ ύστερα από μία κακή 2η περίοδο βρέθηκε πίσω στο ημίχρονο με 33-23. Η εκπληκτική άμυνα και η ευστοχία του δευτέρου ημιχρόνου κατάφεραν να ανατρέψουν την κατάσταση και με επιμέρους σκορ στο 2ο ημίχρονο 16-45, η ομάδα του Ερμή αναδείχτηκε νικήτρια. Ο Βήχος οδήγησε την ομάδα του στο σκοράρισμα με 21π, ενώ ο Κασσάνος έκανε τα πάντα μέσα στο γήπεδο έχοντας "γεμάτα" στατιστικά (9π, 8ρ, 5κλ και 4τ). Ζούκας και Βλαχάκης προσέθεσαν 14 και 12π αντίστοιχα. Με τη νίκη του αυτή ο Ερμής παρέμεινε στην κορυφή της βαθμολογίας μαζί με τον Ο.Κ.Ε. και την Α.Ε. Καλλιθέας που έχουν πετύχει το "2 στα 2".