8η Αγωνιστική

Την 8η νίκη του σε ισάριθμα παιχνίδια πέτυχε ο Ερμής Πειραιά απέναντι στην ομάδα του Ο.Κ. Ελευσίνας με σκορ 63-54. Ο Ερμής είχε τον πρώτο λόγο μέχρι το ημίχρονο, όπου και προηγήθηκε με 15 πόντους (38-23). Στην πρώτη φάση της επανάληψης τραυματίστηκε ο Δαλμυράς σε μία άτυχη στιγμή και αποχώρησε. Ο τραυματισμός του στοίχισε στην ομάδα επιθετικά, γεγονός που εκμεταλλεύτηκε ο Ο.Κ.Ε. και πλησίασε μέχρι και στους 2 πόντους στο 4ο δεκάλεπτο. Οι σωστές επιλογές στην επίθεση και η πίεση έδωσαν τελικά τη νίκη στον Ερμή. Η διαφορά θα μπορούσε να ήταν μεγαλύτερη αν σε νεκρό χρόνο ο Συμιακός ευστοχούσε στις ελεύθερες βολές που κέρδισε. Ο Σακαράκης πέτυχε 23π με πολύ καλά ποσοστά και μοίρασε 5 ασ. Ο Ραλλάτος για ένα ακόμη παιχνίδι πέτυχε double double με 16π και 11ρ, ενώ πρόσφερε στο κοινό και τρία υπέροχα καρφώματα στον αιφνιδιασμό. Την ερχόμενη αγωνιστική ο Ερμής φιλοξενείται στην έδρα της Τερψιθέας στη Γλυφάδα.