11η Αγωνιστική

Αήττητος για 11η συνεχόμενη αγωνιστική παρέμεινε ο Ερμής Πείραιά που πέρασε αλώβητος και από την έδρα της Αρμενικής. Ο αγώνας ήταν αμφίρροπος σε όλη τη διάρκειά του με τις δύο ομάδες να συμβαδίζουν στο σκορ και να εναλλάσσονται στο προβάδισμα. Ο Καρατζής πέτυχε double double με 16π και 11ρ και ήταν ο πολυτιμότερος παίχτης του αγώνα. Ο Μαργέτης σημείωσε 17π και μάζεψε 7ρ. Από τα 3 τρίποντα που πέτυχε το πρώτο έγινε τετράποντο καθώς συνοδευόταν από φάουλ ενώ τα άλλα δύο ήταν συνεχόμενα (από την ίδια κιόλας θέση) στην κρίσιμη τελευταία περίοδο, ξεκλειδώνοντας την άμυνα της Αρμενικής. Ο Βλαχάκης πέτυχε τους 5 από τους 7 πόντους του τα δύο τελευταία λεπτά του αγώνα, στη νίκη με σκορ 57-60. Την επόμενη αγωνιστική ο Ερμής θα αντιμετωπίσει τον Φοίνικα Αγ. Σοφίας στο κλειστό των Καμινίων.