19η Αγωνιστική

Ο Ερμής Πειραιά συνεχίζει ακάθεκτος την πορεία προς την κατάκτηση του Πρωταθλήματος της Γ'  Ε.Σ.ΚΑ.Ν.Α. και πλέον το στοίχημα είναι αν θα καταφέρει να παραμείνει αήττητος μέχρι το τέλος. Στο κλειστό των Καμινίων, δε δυσκολεύτηκε να κάμψει την αντίσταση της Καστέλλας. Επιβλήθηκε με σκορ 52-71, ήταν καλύτερος σε κάθε δεκάλεπτο ξεχωριστά παρά την απουσία του Καρατζή (δεν αγωνίστηκε λόγω τραυματισμού). Ο Δαλμυράς επανήλθε στην ενεργό δράση και αγωνίστηκε δεμένος. Κατάφερε παρ' όλα αυτά να σημειώσει 11π και να μοιράσει 8ασ. με 3κλ, όντας ένας εκ των πρωταγωνιστών. Ο Ραλλάτος φορτώθηκε με φάουλ στην αρχή του αγώνα, και ύστερα από μία Τεχνική Ποινή βγήκε εκτός ρυθμού. Επανήλθε στο τελευταίο δεκάλεπτο για να εδραιώσει τη νίκη. 20π με 11ρ σε 22 λεπτά συμμετοχής (εκ των οποίων οι 12π και τα 6ρ στο τελευταίο δεκάλεπτο) ήταν η επίδοσή του. Πολυτιμότερος παίχτης του αγώνα ο Μοναχός, στην καλύτερη εμφάνισή του φέτος. Σημείωσε 13π μαζεύοντας 13ρ και τράβηξε την ομάδα σε διαστήματα αφλογιστίας. Το τέλος της 19ης αγωνιστικής, βρίσκει τον Ερμή Πειραιά στην κορυφή. Είναι παράλληλα η μόνη ομάδα που έχει πετύχει πάνω από 1200π και έχει δεχτεί λιγότερους από 1000π.