1η Αγωνιστική

Στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος ο Α.Ο.Ν.Α. βρέθηκε αντιμέτωπος με την ομάδα του Ρέντη, και δυσκολέυτηκε ιδιαίτερα. Ενδεικτικό είναι πως προσπέρασε στο σκορ για πρώτη φορά μόλις δύο λεπτά πριν το τέλος, όταν με ένα δίποντο ο Παπαδόπουλος διαμόρφωσε το 57-55. Κατάφερε πάντως και με ένα τρίποντο στην εκπνοή από τον Κουνενή να εξασφαλίσει μία πολύ καλή διαφορά 10 πόντων που ίσως αποδειχτεί πολύτιμη στο τέλος της σεζόν. Σημαντικό ρόλο έπαιξαν τα 3 φάουλ με τα οποία χρεώθηκε ο σέντερ του Ρέντη από το 1ο δεκάλεπτο, μένοντας ουσιαστικά εκτός παιχνιδιού. Παπαθανασόπουλος (10π, 15ρ) και Τσιώκος (11π, 10ρ) σημείωσαν double-double ενώ πρώτος σκόρερ της ομάδας ήταν ο Παπαδόπουλος με 15, που ευστόχησε και στις κρίσιμες βολές στο τέλος του αγώνα. Ο Α.Ο.Ν.Α. πέτυχε μία αγχώδη νίκη, και παρά τα άσχημα ποσοστά που είχε από όλες τις γραμμές δεν έπεσε θύμα των εκπλήξεων που συχνά κρύβουν οι πρεμιέρες. Τελικό σκορ 65-55, με το Ρεντη να μένει χωρίς σκορ τα τελευταία 2 λεπτά του αγώνα.