30η Αγωνιστική

Το καθήκον του έκανε ο Α.Ο.Ν.Α. και επικράτησε στον τελευταίο αγώνα του Πρωταθλήματος των Νέων του Πανιωνίου με σκορ 67-51. Ο αγώνας ήταν αμφίρροπος μέχρι το ημίχρονο, που έκλεισε με τους φιλοξενούμενους να προηγούνται με δύο πόντους διαφορά. Στην τρίτη περίοδο ο Α.Ο.Ν.Α. έτρεξε ένα σερί 18-5 και από εκείνο το σημείο και μετά, το αγωνιστικό κομμάτι πέρασε σε δεύτερη μοίρα, και άρχισαν οι πανηγυρισμοί για την άνοδο στην Α'  Ε.Σ.ΚΑ.Ν.Α. Την τιμητική του είχε ο Λουλουδάκης που αγωνίστηκε για τελευταία φορά, και μετά τον αγώνα κρέμασε τα παπούτσια του.

Η νίκη αυτή ήταν το ιδανικό φινάλε μίας ονειρεμένης σεζόν, που την ευχαριστήθηκαν τόσο οι παίχτες, όσο και οι άνθρωποι του συλλόγου. Ο Α.Ο.Ν.Α. ανεβαίνει κατηγορία σαν τρίτος, πίσω από την Ένωση Μεγάρων- Ν. Περάμου και την Ένωση Τραχώνων- Δία. Το e-stats ήταν εκεί για να καταγράψει την πορεία της ομάδας καθ' όλη τη διάρκεια του πρωταθλήματος. Ευχαριστώ για τη συνεργασία όλα τα μέλη της φετινής ομάδας, και ιδιαίτερα τον προπονητή Π. Γκαναβία για την αναγνώριση της δουλειάς μου. Καλή συνέχεια...