29η Αγωνιστική

Την ήττα γνώρισε μία αγωνιστική πριν το τέλος του πρωταθλήματος ο Α.Ο.Ν.Α. στην απόρθητη φέτος έδρα του Προφήτη Ηλία με σκορ 74-61. Υπό άλλες συνθήκες η ήττα αυτή θα ήταν οδυνηρή, αλλά μετά τη νίκη επί του Εσπέρου στην Καλλιθέα, ο αγώνας αυτός ήταν άνευ σημασίας. Ήταν η πρώτη ήττα για τον Α.Ο.Ν.Α. ύστερα από 8 συνεχόμενες νίκες στο πρωτάθλημα (είχε να ηττηθεί από τις 8 Φεβρουαρίου όταν και ηττήθηκε από τους Τράχωνες). Η ομάδα μπήκε χαλαρά στον αγώνα, δέχτηκε 48π στο ημίχρονο και όταν δοκίμασε να αντιδράσει ήταν αργά, παρά το γεγονός ότι στην 3η περίοδο η διαφορά μειώθηκε στους 7π. Ο προπονητής έδωσε χρόνο συμμετοχής σε πολλούς παίχτες που δεν αγωνίστηκαν πολύ στη διάρκεια του πρωταθλήματος. Ο Παπαθανασόπουλος ήταν ο μόνος που στάθηκε στο ύψος των περιστάσεων και πέτυχε ένα από τα συνηθισμένα του double double με 15π και 10ρ. ενώ τον ακολούθησε σε απόδοση ο Τσιώκος. Λουλουδάκης και Παρασκευόπουλος δεν αγωνίστηκαν λόγω τραυματισμού.