16η Αγωνιστική

Την ήττα γνώρισε στο Ρέντη από την ομώνυμη ομάδα ο Α.Ο.Ν.Α. με σκορ 63-61. Ο Α.Ο.Ν.Α. είχε να ηττηθεί εκτός έδρας από τις 20 Οκτωβρίου του 2011, όταν και ηττήθηκε από τους Τράχωνες. Ο αγώνας με το Ρέντη ήταν αμφίρροπος σε όλη τη διάρκειά του, με καμία ομάδα να μην μπορεί να ξεφύγει στο σκορ. Αναπόφευκτα κρίθηκε στις λεπτομέρειες στην 4η περίοδο. Ο Α.Ο.Ν.Α. πλήρωσε την αστοχία του από τη γραμμή των ελεύθερων βολών (μόλις 6/20), ενώ στις τελευταίες 11 βολές που εκτέλεσε ευστόχησε μόλις σε μία! Ο Τσιώκος με 28π και 8ρ ήταν ο πολυτιμότερος παίχτης αν και αστόχησε στις 2 τελευταίες βολές και ενώ ο αγώνας ήταν στον πόντο. Παπαθανασόπουλος και Χατζηρόδος τον ακολούθησαν σε απόδοση. Χαρακτηριστικό του αγώνα ήταν ότι ο Α.Ο.Ν.Α. ήταν πιο εύστοχος στα τρίποντα (38%) απ' ότι στις βολές (30%).