9η Αγωνιστική

Την 5η συνεχόμενη νίκη του πέτυχε ο Α.Ο.Ν.Α. διευρύνοντας το σερί των επιτυχιών του. Αυτή τη φορά επικράτησε εντός έδρας του Ιάσωνα Νικαίας με σκορ 61-54 στην Αργυρούπολη. Στο πρώτο δεκάλεπτο είχε σαφή υπεροχή, και παρά το γεγονός ότι ο Τσεπαπαδάκης είχε φορτωθεί με δύο φάουλ από το δεύτερο κιόλας λεπτό, κατάφερε να κλείσει το δεκάλεπτο προηγούμενος με 21-10. Ο Ιάσωνας ισορρόπησε το παιχνίδι (ο Α.Ο.Ν.Α. δεν πέτυχε καλάθι στα 5 πρώτα λεπτά) και οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια με το σκορ στο 29-24. Ο Κατσουράκης αγωνίστηκε λίγα δευτερόλεπτα και αποχώρησε τραυματισμένος στον αντίχειρά του. Στην 4η περίοδο ο Ιάσωνας προηγήθηκε για πρώτη φορά στο σκορ 5 λεπτά πριν το φινάλε με ένα πόντο. Αυτή ήταν και η μοναδική φορά που ο Α.Ο.Ν.Α. έχασε το προβάδισμα. Ακολούθησε ένα σερί 11-0, με τον Τσιώκο να σημειώνει τους 8 από τους 14 πόντους του στο διάστημα αυτό. Για ακόμη μία αγωνιστική πολύ άσχημα ποσοστά, κυρίως στα δίποντα. Παπαθανασόπουλος και Παρασκευόπουλος προσέθεσαν από 13π, Κουνενής και Παγώνης είχαν μαζί 12ασ, ενώ οι Τσιώκος, Παπαθανασόπουλος και Χατζηρόδος κατέβασαν 35ρ. Με τη νίκη αυτή ο Α.Ο.Ν.Α. έπιασε στην 5η θέση τον Έσπερο και τη Ν.Ε. Μεγαρίδας.