5η Αγωνιστική

Την καλύτερή της εμφάνιση μέχρι τώρα πραγματοποίησησε ο Α.Ο.Ν.Α. επικρατώντας στην Αργυρούπολη του Ικάρου με σκορ 73-63. Με πολύ καλά ποσοστά και έλεγχο στα ριμπάουντ, αλλά και πολύ καλές συνεργασίες μεταξύ των παιχτών, ο Α.Ο.Ν.Α. πήρε προβάδισμα στο δύτερο ημίχρονο και το διατήρησε μέχρι το τέλος. Η διαφορά των 10π ήταν παρ' όλα αυτά η μεγαλύτερη του αγώνα. Ο Παπαθανασόπουλος επέστρεψε στα γνωστά του νούμερα με 20π και 14ρ αλλά και 5ασ, τις περισσότερες στον Τσιώκο. Ο Τσιώκος προσέθεσε άλλους 8 με 6 ρ και 4 ασ. Ο Παρασκευόπουλος έκανε την καλύτερή του εμφάνιση μέχρι τώρα με 14π και 6ρ. έχοντας στο ενργητικό του και ένα 4ποντο στην 3η περίοδο με το οποίο ο Α.Ο.Ν.Α. ισοφάρισε τον αγώνα πριν πάρει οριστικά τα ηνία στο σκορ. Πολύ καλός και ο Τσεπαπαδάκης με 10π και 2 τρίποντα. Στα περίεργα του αγώνα η καθυστέρηση στην άφιξη του 2ου διαιτητή (αναμενόταν ο Καρακωνσταντόπουλος αλλά ήρθε ο Μέλης) και το γεγονός ότι στο τελευταίο δεκάλεπτο χρησιμοποιήθηκε ρολόι χειρός (οι χρόνοι συμμετοχών ως εκ τούτου πιθανόν να μην είναι ακριβείς).
5) Α.Ο.Ν.Α.- Ίκαρος Ακαδημία 73-63.pdf