3η Αγωνιστική

Την πρώτη του εντός έδρας ήττα γνώρισε ο Α.Ο.Ν.Α. από την Ένωση Ν. Περάμου- Μεγάρων με σκορ 71-72. Ο αγώνας κρίθηκε στην παράταση και αφού η κανονική περίοδος έληξε 68-68. Από την αναμέτρηση απουσίαζε ο Παπαδόπουλος που αντιμετώπιζε πρόβλημα στο γόνατο από την προηγούμενη αγωνιστική. Ο Α.Ο.Ν.Α. προηγήθηκε για πρώτη φορά στο σκορ στην 3η περίοδο (44-43) μετά από ένα σερί 17-6, το οποίο όμως δεν είχε συνέχεια. Οι δύο ομάδες ξεκίνησαν ισόπαλες το 4ο δεκάλεπτο. Ο Παρασκευόπουλος (που είχε φάουλ από το πρώτο δεκάλεπτο) με ένα φάουλ και μία τεχνική ποινή αποβλήθηκε. Νωρίτερα τεχνική ποινή είχε δεχτεί και ο Κατσουράκης, ενώ στην παράταση αποβλήθηκε και ο Ταγκαλος. Ο αγώνας είχε πολλά νεύρα με αποτέλεσμα να τραυματιστούν ο Τσιώκος και ο Παπαθανασούπουλος. Με ένα σερί 0-8 η ομάδα της Ένωσης ξαναμπήκε στο παιχνίδι και με 1/2 βολές 4" πριν το τέλος (η πρώτη μάλιστα air ball!) έστειλε τον αγώνα στην παράταση. Έκει με επιμέρους σκορ 3-4 αναδείχτηκε νικήτρια ενώ ο Α.Ο.Ν.Α. πέτυχε μόλις 3 βολές στο διάστημα αυτό. Οι χαμένες βολές (7/24) ήταν καθοριστικές για την έκβαση του αγώνα. Επίσης ο Α.Ο.Ν.Α. σημείωσε μόλις έναν αιφνιδιασμό, 6 λεπτά πριν το τέλος την κανονικής περιόδου. Κατα τα άλλα ο Παπαθανασόπουλος με 20π και 12ρ ήταν πρωταγωνιστής μαζί με τον Τσιώκο που πρόσθεσε 22π. Πολύ καλός και ο Κουνενής με 13π, 5ρ και 5ασ, όμως αν και ευστόχησε στις 2 κρίσιμες τελευταίες ελ. βολές (μέχρι τότε η ομάδα είχε 5/22) χρεώθηκε τη λάθος επιλογή στην τελευταία επίθεση.