6η Αγωνιστική

Την πρώτη της εκτός έδρας νίκη πέτυχε η ομάδα του Α.Ο.Ν.Α. στα πλαίσια της 6ης αγωνιστικής με αντίπαλο το Ελληνικό. Η νίκη είχε μεγάλη σημασία καθώς πριν τον αγώνα οι δύο ομάδες ήταν ισόβαθμες. Ο αγώνας κρίθηκε ουσιαστικά στην τελευταία περίοδο, στην έναρξη της οποίας το Ελληνικό είχε προβάδισμα 3 πόντων. Μέχρι εκείνο το σημείο ο Α.Ο.Ν.Α. είχε 0/8 τρίποντα και 6/15 ελ. βολές. Τα πράματα άλλαξαν στο διάστημα αυτό. Ο Α.Ο.Ν.Α. μπήκε πολύ δυνατά, ευστόχησε και στα δυο τρίποντα που επιχείρησε (από ένα οι Παρασκευόπουλος και Παγώνης) και στο κρίσιμο σημείο, ο Κουνενής και ο Παγώνης είχαν 4/4 βολές στο τελευταίο λεπτό. Με επιμέρους σκορ 24-17 το τελικό σκορ διαμορφώθηκε στο 56-52, με το Ελληνικό να εκμεταλλεύεται συνεχή λάθη στο τέλος και να διεκδικεί τον αγώνα. Ο Παρασκευόπουλος που ήταν πρώτος σκόρερ με 15π τραυματίστηκε στο τελευταίο λεπτό του αγώνα και αποχώρησε αναγκαστικά. Ο Παγώνης ήταν εντυπωσιακός στην επιστροφή του πετυχαίνοντας 10π σε 14λεπτά, 9 εκ των οποίων στην τελευταία περίοδο. Ο Τσιώκος προσέθεσε άλλους 10 ενώ ο Παπαθανασόπουλος μέζεψε 10 ριμπάουντ.