11η Αγωνιστική

Το σερί των επιτυχημένων αποτελεσμάτων διευρύνθηκε με τη νίκη του Α.Ο.Ν.Α. επί της Ν.Ε. Μεγαρίδας, και έφτασε πλέον το 7-0! Παράλληλα ο Α.Ο.Ν.Α. εξασφάλισε και μία καλή διαφορά 16π που ίσως του φανεί χρήσιμη σε περίπτωση ισοβαθμιών. Το πρώτο δεκάλεπτο έκλεισε με τη Ν.Ε.Μ. προηγούμενη με βραχεία κεφαλή, αλλά στη συνέχεια ο Α.Ο.Ν.Α. είχε τον πρώτο λόγο, και με συνεχή πίεση σε όλο το γήπεδο και πιο ορθές επιθετικές επιλογές, έφτασε στη νίκη με σκορ 83-67. Πολύ καλός ο Α.Ο.Ν.Α. στο ανοιχτό γήπεδο, αλλά και επιρρεπής στους αιφνιδιασμούς των αντιπάλων. Ο Τσιώκος ήταν ο πρώτος σκόρερ με 19π ανεβάζοντας κατακόρυφα το ποσοστά του στην επανάληψη. Ο Παγώνης σημείωσε 14π με 5ρ. και ο Παπαθανασόπουλος 15π με 8ρ. Την καλύτερή του εμφάνιση έκανε ο Παρασκευόπουλος με 13π σε 20 λεπτά συμμετοχής. Την επόμενη αγωνιστική ο Α.Ο.Ν.Α. φιλοξενείται στο Βυζαντινό με αντίπαλο το Πέρα.